forum manteio

Δευτέρα 30 Ιανουαρίου 2017

Ατρόμητος-ΠΑΣ Γιάννινα 1-1

Ο Κόντε «πάγωσε» το Περιστέρι!

Ο ΠΑΣ Γιάννινα ισοφάρισε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων χάρη στο υπέροχο γκολ του Κόντε και  έφυγε με το 1-1 από το Περιστέρι.
Στο 60' ο Λημνιός άνοιξε στον Κατράνη, αυτός γύρισε από αριστερά στον Τόνσο, ο Πασχαλάκης έσωσε σε πρώτο χρόνο, αλλά ο Λε Ταλέκ άνοιξε το σκορ με πλάσε  για τον Ατρόμητο.
Και ενώ όλα έδειχναν πως ο Ατρόμητος θα φύγει με τους τρεις πολύτιμους βαθμούς από το ματς, ο ΠΑΣ κατόρθωσε να φέρει το παιχνίδι στα ίσια στην τελευταία φάση της αναμέτρησης.
Στο 94΄ σέντρα του Κούτρη από αριστερά, ο Ναδάλες έδωσε με κεφαλιά στον Κόντε που στόπαρε με το στήθος και με γυριστό βολέ στην κίνηση πάγωσε το γήπεδο κάνοντας το  1-1.
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Γ. Κορακάκης): Γκορμπούνοφ, Κιβρακίδης, Κοντοές, Φυτανίδης, Κατράνης, Κυριακίδης, Μπάγκα, Λημνιός (69' Μπρίτο), Πλατέλλας (87' Βασιλείου), Τόνσο (73' Ουμπίντες), Λε Ταλέκ.
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Γ. Πετράκης): Πασχαλάκης, Καρανίκας Σκόνδρας (77' Βιντάλ), Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Κούτρης, Λίλα, Ακόστα, Γιάκος, Ζάιρο (69' Ναδάλες), Κόντε.