powered by Agones.gr - opap
forum manteio

Κυριακή 28 Αυγούστου 2016

ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΕΛ 3-3 (Φιλικό)

Σκορ και θέαμα προσέφεραν ο ΠΑΣ Γιάννινα και η ΑΕΛ σε φιλικό ματς που έγινε στην πρωτεύουσα της Ηπείρου.Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 3-3 με τον Ακόστα (19΄-πέναλτι) να δίνει το προβάδισμα στους γηπεδούχους, όμως την ΑΕΛ να προηγείται 3-1 στο ημίχρονο με σκόρερ τους Ναζλίδη (25΄-πέναλτι, 42΄) και Βαρέλα (33΄-πέναλτι). Στο β΄ ημίχρονο ο ΠΑΣ έφτασε στην ισοφάριση με τους Βιδάλ (69΄), Μαμπουλού (76΄).

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Γιάννης Πετράκης): Πασχαλάκης (46’ Περιστερίδης), Καρανίκας (35’ Μπουκουβάλας), Ναδάλες (49’ Κούρτης), Μιχαήλ (46’ Σκόνδρας), Μπέριος(81’ Μαυροπάνος), Τζημόπουλος, Κοζορώνης (57’ Βιδάλ), Γαρουφαλιάς (49’ Μαμπουλού), Ακόστα (57’ Δώνης), Γιάκος (81’ Φερφελής), Κόντε (70’ Ντόλοβατς).
ΑΕΛ (Άγγελος Αναστασιάδης): Ντεγκρά, Ναβάρο (64’ Ρέντζας), Γκόλιας, Φάρκας (74’ Σουλιώτης), Κοντόρ (54’ λ.τ. Μονιάκης), Φατιόν, Αναστασόπουλος (74’ Καρατάσιος), Ντέλετιτς (46’ Καπός), Βαρέλα (64’ Μαρουκάκης), Αβραάμ (63’ Λαμπρόπουλος), Ναζλίδης (74’ Ουρτάδο).