forum manteio

Πέμπτη 8 Ιανουαρίου 2015

ΠΑΣ Γιάννινα-Απόλλωνα Καλαμαριάς 2-1

Γιάκος και Μανιάς τα γκολ του ΠΑΣ.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα επικράτησε εντός έδρας με 2-1 κόντρα στον Απόλλωνα Καλαμαριάς καταλαμβάνοντας την πρώτη θέση του 2ου ομίλου.
Στους παγωμένους  «Ζωσιμάδες»  ο ΠΑΣ επικράτησε του Απόλλωνα με 2-1.
Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 25΄  με τον Γιάκο να εκμεταλλεύεται το λάθος γύρισμα του Μπερτέν στον τερματοφύλακά του.
Ο Απόλλωνα απάντησε  στο 35΄  με τον Τσούτση να "κρεμάει" τον Σωτηρίου γράφοντας το 1-1.
Στο δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 61ο λεπτό, οι Γιαννιώτες κέρδισαν πέναλτι σε ανατροπή του Γιάκου στην περιοχή, με τον Μανιά να το μετατρέπει σε γκολ και να γράφει το τελικό 2-1.

ΠΑΣ Γιάννινα: Σωτηρίου, Ναδάλες, Σκόνδρας, Μπέριος, Γιάκος, Αυγενικού (80' Τσουκαλάς), Γαρουφαλιάς, Ηλιάδης (79' Σαπαλίδης), Στρούνα, Κρητικός, Μανιάς
Απόλλων Καλαμαριάς: Παπαδόπουλος Π., Αναστασίου, Ακασού (78' Μαυροκεφαλίδης), Ευαγγελόπουλος, Μπερτέν (46' Παπαστεριανός), Γαλανόπουλος, Καράμπελας, Κουρούπης, Νατσιόπουλος, Ευσταθίου, Τσούτσης (77' Καπετάνος)