powered by Agones.gr - opap
forum manteio

Δευτέρα 19 Αυγούστου 2013

Super League: Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΣ Γιάννινα 3-3

Στην Τρίπολη ο ΠΑΣ Γιάννινα προηγήθηκε τρεις φορές και ο Αστέρας απάντησε ισάριθμες για να διαμορφωθεί το χορταστικό 3-3.

Ο ΠΑΣ πήρε δύο φορές το προβάδισμα μέσα στην Τρίπολη στο πρώτο ημίχρονο αλλά δεν μπόρεσε να το διατηρήσει. Την πρώτη ο Αστέρας ισοφάρισε με πέναλτι του Ουσέρο και τη δεύτερη με άπιαστη κεφαλιά του Ντε Μπλάσις.
Στο 11ο λεπτό ο Τσουκαλάς με εύστοχο χτύπημα πέναλτι άνοιξε το σκορ για τον ΠΑΣ.
Στο 13ο λεπτό ο Ουσέρο εκτέλεσε εύστοχα πέναλτι για τον Αστέρα και ισοφάρισε (1-1).
Στο 28ο λεπτό ο Τσάβες μετά την ασίστ του Τσουκαλά έδωσε ξανά προβάδισμα στον ΠΑΣ (1-2).
Στο 32ο λεπτό με κεφαλιά ο Ντε Μπλάσιτς έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Βελλίδη και έκανε το 2-2 για τον Αστέρα.
Στο 57ο λεπτό ο Βίλα με ωραίο σουτ από το ύψος της περιοχής έκανε το 3-2 για τον ΠΑΣ.
Τέλος στο 87ο λεπτό ο Μπακασέτας έδωσε την ασίστ στον Καράσκο, ο οποίος πλάσαρε εύστοχα τον Βελλίδη για το 3-3.

Αστέρας Τρίπολης: Γεωργακόπουλος, Τσαμπούρης (74' Μπακασέτας), Ζαραδούκας, Λισγάρας, Γκόιαν, Ουσέρο, Ζησόπουλος (66' Καράσκο), Κάφα, Ντε Μπλάσις, Γκρατσίνι (54' Ναβάρο), Μπαράλες
ΠΑΣ Γιάννινα: Βελλίδης, Ντάσιος, Λίλα, Μπέριος, Κολοβέτσιος, Μιχαήλ, Βίλα, Τσουκαλάς, Ίλιτς, Τσάβες (71' Κρητικός), Κοροβέσης (58' Κεϊτά)